VINNÝ LÍSTEK
Müller Thurgau 2 dcl 32,00 Kč


Frankovka 2 dcl 32,00 Kč
Jakostní vína bílá 0,75 l


Chardonnay 155,00 Kč
Odrůda pochází z Burgundska. Vzhledově je podobná Rulandskému bílému. Víno z těchto hroznů je však plnější, kořenitější s ovocnými tóny a elegantní kyselinkou. Skvěle chutná k bílým polévkám a omáčkám.


Rulandské šedé 155,00 Kč
Víno pocházející z Francie je zlatožluté barvy s plnou decentní kořenitou vůní. V chuti je víno kořenité s nižším obsahem kyselin. Doporučujeme jej k hutnějším úpravám drůbeže a k dezertům.


Tramín červený 155,00 Kč
Patří mezi vína s výraznou, plnou, kořeněnou chutí. Barva je intenzivní, zlatožlutá. Víno má nižší obsah kyselin. Vhodný k sýrům typu Čedar, pečenému kuřeti či krůtím řízkům, ale i ke sladkým jídlům.


Veltlínské zelené 130,00 Kč
Pomalu a pozdně zrající odrůda se vyznačuje jemně kořeněnou, ve znojemské oblasti až hořkomandlovou chutí, mírně medovou vůní a typickou nazelenalou barvou. Podává se k tvrdým sýrům, mořským rybám, řízkům, dušenému kuřeti, kachně, huse a pečeným játrům.


Jakostní vína červená 0,75 l


Cabernet Sauvignon 165,00 Kč
Velmi pozdně zrající odrůda vyžaduje záhřevné půdy pro lepší vyzrávání. Jen na takových pak poskytuje víno s rubínově červenou barvou, v chuti připomínající černý rybíz. Můžeme doporučit k silně kořeněným jídlům a biftekům.


Frankovka 140,00 Kč
Barva granátově červená. Víno obsahuje dostatek kyselin, které dodávají vínu skvělou svěží chuť. Hodí se k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, kachně nebo ke kořeněným úpravám mas.


Modrý Portugal 165,00 Kč
Suché červené víno jemné lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu a proto sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením.


Rulandské modré 165,00 Kč
Odrůda s malým hroznem a malým množstvím barviv poskytuje vína s cihlově červenou barvou, sametovou chutí a vůní. Stářím nabývá na jakosti. Podávejte nejlépe k tmavému masu a polévkám.


Pálava výběr z hroznů 345,00 Kč
Pálava vznikla křížením odrůd Műller Thurgau a Tramín. Víno je aromatické, ale na rozdíl od Tramínu je chuť uhlazenější. Vysoká cukernatost hroznů byla dosažena delším zráním na keři. Lehce kořeněné intenzivní aroma vyzrálé Pálavy příjemně podtrhuje zlatavá barva a vyšší obsah zbytkového cukru. Víno doporučujeme k sladkým předkrmům, dezertům nebo tučným sýrům.


Sauvignon kabinet 260,00 Kč
Díky vynikajícím polohám, na kterých jsou vinice založeny, dosahuje u nás tato odrůda každoročně vysoké kvality. Vyzrálost hroznů se projevila na velice sladěných a jemných tónech, které po naležení dosáhnou skvělého broskvového aroma. Celkový dojem z vína umocňuje vyváženost kyselinky s příjemným zbytkovým cukrem. Podáváme k sýrům typu Čedar, řízkům, drůbeži, ale i ke sladkému cukroví.


Modrý Portugal pozdní sběr 260,00 Kč
Víno jemné lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu, sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením. Doporučujeme k pečeným masům a různým úpravám hub.


Sekt Lechovice ze dna Vranovské přehrady 0,75 l
Tento sekt vzniká z osvědčené kombinace vybraných odrůd révy vinné - Ryzlink rýnský, Muškát moravský a Veltlínské zelené tak, aby vzniklo víno optimální chuti a vynikající jakosti, u kterého kvalitu sektu zaručuje přímo pěstitel hroznů. Takto připravené víno pro druhotné kvašení tradiční metodou v láhvi je uloženo na dno Vranovské přehrady do hloubky 40m, kde tlak dosahuje hodnoty 5 atmosfér. Pokud chcete ochutnat toto výjimečné víno, které zraje při stabilní teplotě 5°C, zúčastněte se naší internetové dražby ve prospěch Centra Paraple ( www.paraple.cz ) na internetových stránkách www.vslechovice.cz.
Pro Kavárnu Wilson vybrala společnost Vinné sklepy Lechovice